درباره مالکیت معنویت

در دنیای امروز با گسترش تکنولوژی و تغییرات دنیای تجارت، امور ثبت تنها به ملک و ماشین ختم نمی شود. بلکه باید برند، اختراع، طرح صنعتی و اختراع خود را ثبت کنید تا همیشه تنها مالک آن شما باشید و بتوانید توسط آن در بازار برای خود وجه تمایزی ایجاد کنید و مشتریان شما را به علامت، نام و یا شکل بخصوص کالا و انحصار شما در این زمینه بشناس اند.

همچنین شما می توانید طرح خود را به طور همزمان در ایران و به صورت بین المللی به ثبت برسانید.

همراه ما باشید.

ادامه مطلب

مالکیت معنویت

 • به هنگام ثبت شرکت باید دقت لازم را داشت که شرکت به صورت دقیق در چه حوزه هایی ورود خواهد کرد و پس از بررسی ها دقیق بعد اقدام به ثبت شرکت کنید، چراکه نوع شرکت ثبتی در آینده به شما اجازه فعالیت در بخش های متفاوت را خواهد داد و یا از ورود و بهره مندی شما از خدماتی جلوگیری خواهد کرد.

  برای دریافت اطلاعات دقیق در رابطه با انواع شرکت ها به بخش “قوانین” سایت مراجعه کنید.

 • ثبت برند و علائم تجاری حکم گرفتن شناسنامه و هویت را برای کسب و کار شما دارد و به شخص ثالثی اجازه نخواهد داد ادعای مالکیت کسب و کاری که شما سالها برای آن زحمت کشیده اید را کند.

 • قبل از ثبت اختراع مهم ترین کار جستجوی اختراعات و طرح های مشابه است که تا کنون ثبت شده اند و یا اگر طرحی مشابه طرح خود را در بازار مشاهده کرده اید ولی در سامانه ثبت نشده اند را بررسی کنید و وجه تمایزهای خود را تقویت کنید تا شانس ثبت اختراع را افزایش دهید.

  در مسیر ثبت اختراع و اظهار نویسی ما به شما کمک خواهیم کرد.

 • طرح صنعتی چیست؟

  طرح صنعتی شامل شکل و خطوط محصول و حتی رنگ و طرح بسته بندی را شامل می شود.

  تعریفی که به شما همراهان ارائه شد تعریفی ساده و کلی در خصوص تعریف طرح صنعتی است و باید بدانیم هدف از ثبت طرح ایجاد تمایز و هویت بخشی به کالاست تا مصرف کننده با خیال راحت از کیفیت و صحت محصول از آن استفاده کند.